piątek, 24 sierpnia 2012

Najpopularniejsze filmy z Warszawą w tle I

Hej!
Jakiś czas temu, podczas swoich praktyk, napisałam krótki artykuł (a właściwie stworzyłam galerię zdjęć) o najpopularniejszych filmach, które były kręcone w Warszawie i tę Warszawę przedstawiają. Jako, że nie mam ostatnio czasu (ani weny twórczej) muszę Was uraczyć odgrzewanym kotletem. Enjoy!

Warszawa nie tylko da się lubić, ale także jest wspaniałym tłem dla filmowych wydarzeń. Nic więc dziwnego, że tak wielu reżyserów i producentów wybiera klimatyczne uliczki i place stolicy. 


 
Warszawa

gatunek: dramat obyczajowy
premiera: 14 listopada 2003
reżyseria: Dariusz Gajewski
Zdobywca Złotych Lwów w Gdyni w 2003 roku. Obraz przedstawia jeden dzień w Warszawie bohaterów, którzy przyjeżdżają z prowincji. Wszyscy mają do załatwienia jakąś ważną sprawę. Dla każdego z nich miasto ma inne oblicze. Mijają się na ulicach nie dostrzegając się wzajemnie. Doskonałe stadium samotności.  
Listy do M.

gatunek: komedia romantyczna
premiera: 10 listopada 2011
reżyseria: Mitja Okorn
Grudniowy sukces frekwencyjny i kasowy polskich kin. Film, w którym pogubieni życiowo bohaterowie odkryją, że to, co ich spotkało, to właśnie miłość. Pięć kobiet i pięciu mężczyzn przekona się, że przed miłością, tak jak przed świętami nie da się uciec. A to wszystko okraszone ślicznymi, magicznymi zdjęciami Warszawy świąteczną porą.


 

1920. Bitwa Warszawska
gatunek: dramat, wojenny
premiera: 30 września 2011
reżyseria: Jerzy Hoffman
Inscenizacja jednej z najważniejszych bitew w dziejach świata w technologii 3D. Akcja rozpoczyna się w Warszawie, w 1920 roku. Jan, poeta i kawalerzysta, po otrzymaniu rozkazu wyjazdu na front polsko-bolszewicki, oświadcza się swojej narzeczonej Oli - aktorce teatru rewiowego. Nie wiedzą, czy się jeszcze spotkają i jak zakończą się losy wojny. Coś dla tych, którzy chcą przekonać się jak wyglądała stolica i jej okolice w XX-leciu międzywojennym.


 

Czas honoru
czas trwania: 50 min.
gatunek: Przygodowy, Wojenny
odcinki: 53
Serial prezentuje losy Warszawy i jej mieszkańców pod okupacją niemiecką. "Czas honoru" skupia się na losach czterech młodych oficerów (Pawilicki, Zakościelny, Wesołowski, Wieczorkowski) zrzuconych na teren okupowanej Polski w 1941. Cichociemni prowadzą konspiracyjną walkę z Niemcami - akcje szpiegowskie i dywersyjne. Serial jest nie tylko wspaniałą okazją do zapoznania się z losami AK-owskiego podziemia, ale także do odkrycia tajemnic stolicy z czasów wojny.
Jednak wyszło dłużej niż się spodziewałam. A więc na razie tylko pierwsza część. A już wkrótce druga i ostatnia.
Cały artykuł jest dostępny pod tym linkiem.

A może Wy macie jeszcze jakieś propozycje filmów z Warszawą w tle (lub z innym miastem, oczywiście). Może jakieś filmy i seriale były kręcone w Waszej okolicy. Piszcie!

Do przeczytania wkrótce
Amandine


1 komentarz:

  1. może jeszcze "Pianista"

    pozdrawiam
    Ola

    OdpowiedzUsuń