poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Najpopularniejsze filmy z Warszawą w tle II

Hej!
Bez zbędnego wstępu (bo w pracy jestem) - obiecana druga część artykułu o filmach z Warszawą w tle. Enjoy!

Pianista
gatunek: biograficzny, dramat, wojenny
premiera: 6 września 2002
reżyseria: Roman Polański
Pianista to historia Władysława Szpilmana, znakomitego pianisty i kompozytora. Rozpoczyna się we wrześniu 1939 roku. Po wkroczeniu do Warszawy Niemcy wprowadzają restrykcje wobec ludności żydowskiej. Szpilman z rodziną przeżywają pasmo upokorzeń. Żydzi zostają umieszczeni za murami getta. Przejmujący obraz losów warszawskich Żydów.Galerianki
gatunek: dramat obyczajowy
premiera: 25 września 2009
reżyseria: Katarzyna Rosłaniec
Zdjęcia do "Galerianek" kręcone były między innymi na Żoliborzu i w Arkadii. Film jest wspaniałą okazją, żeby poznać ciemniejszą stronę galerii handlowych.
Pokazuje w jaki sposób w takich miejscach młode dziewczyny spędzają wolny czas. Za zakupy płacą im bogaci mężczyźni, którzy w zamian za seks obdarowują nastolatki upominkami.


Pitbull

gatunek: dramat, sensacyjny
premiera: 8 kwietnia 2005
reżyseria: Patryk Vega
"PitBull" to film policyjno-sensacyjnym. Główni bohaterowie to oficerzy z Wydziału Zabójstw. Akcja rozgrywa się we współczesnej Warszawie. Nietypowa i mroczna opowieść o stołecznych policjantach w doborowej obsadzie.
  
Jutro idziemy do kina
gatunek: melodramat, wojenny
premiera: 1 września 2007
reżyseria: Michał Kwieciński
Filmowa opowieść o maturzystach, którzy w maju 1938 roku wyruszają w dorosłość. Trzej przyjaciele Andrzej, Wacek i Jerzy (Wesołowski, Pawlicki, Damięcki) są przekonani, że ich życie będzie wyjątkowe, a przyjaźń będzie trwać wiecznie. Czas beztroski i szczęśliwości kończy niespodziewanie wojna. Zdjęcia do filmu kręcono między innymi na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu.Do przeczytania wkrótce
Amandine


2 komentarze:

 1. Bardzo lubię film "Jutro idziemy do kina".
  Świetny blog, sama mam ogromne zaległości w filmach i może znajdę u Ciebie jakiś pomysł na spędzenie wieczoru :) dziękuję za odwiedziny i komentarz, zapraszam do obserwowania.
  Pozdrawiam
  whatafashionablemess.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za niezwykle miły komentarz :) pozdrawiam :)

   Usuń